Aby zobaczyć stronę obróć urządzenie

Skandynawski minimalizm

Raciborsko

Prywatny

Pozwolenie na budowę

Z przyjemnością przedstawiamy nowy projekt – dom jednorodzinny z wbudowanym garażem oraz przestronnym tarasem. Bryła stanowi połączenie tradycyjnej formy domu z nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwem, znany jako „nowoczesna stodoła”.

Dom umiejscowiony będzie na przepięknej działce otoczonej ścianą lasu.
W związku z tym zaproponowano rozległe szklenia, które stworzą panoramę dla mieszkańców i umożliwią obserwację leśnych zwierząt i zmian pór roku. Dom przywodzi na myśl Skandynawię i jej oszczędny minimalizm.
Jest tylko tłem – subtelnym i nienachalnym, w pełni naturalnym, który nie będzie przeszkadzał w odbiorze otaczającej go przyrody.
Pod lasem proponujemy naszym inwestorom małą cedrową saunę fińską, hamaki i miejsce do leśnego wypoczynku

Raciborsko to malownicza miejscowość położona w województwie małopolskim, w gminie Wieliczka. W obrębie wsi można trafić na wiele zabytków, np. zabytkowy zespół dworski, z którego pozostały: spichlerz; odbudowana przez obecnego właściciela wieżyczka i budynek, w którym znajduje się obecnie pracownia witraży; budynek z sąsiedztwa „czworaków”, a także stodoła, w której obecnie znajduje się Kaplica Cmentarna. W pozostałym z ówczesnych czasów parku dworskim znajduje się zabytkowy Krzyż ufundowany przez hr. Mariana Dydyńskiego i głaz narzutowy z 1863r. Lokalizacja Raciborska umożliwia nie tylko aktywne uprawianie turystyki pieszej i rowerowej. Daje także możliwość odpoczynku, wyciszenia w otoczeniu natury. Jest to również idealna lokalizacja pod budowę domu.

Powierzchnia domu: 190 m2